Vůdce malého plavidla (VMP) je základním osvědčením pro vedení malého plavidla. Jedná se o "stavebnici", za které si můžete poskládat oprávnění, které bude vyhovovat vašim potřebám. 
***
Základem je osvědčení VMP M, popř. VMP M20.
***
  • VMP M20 vás opravňuje k vedení plavidla s výkonem motoru do 20 kW. K získání tohoto oprávnění ke potřeba složit teoretickou zkoušku formou testu na Státní plavební správě. Ke zkoušce Vás připravíme v našem kurzu VMP M20.
***
  • VMP M vám dá svobodu ve výběru malého plavidla. S tímto oprávněním můžete vést malé plavidlo bez omezení výkonu motoru. Zkouška se skládá ze dvou částí. Nejdříve je potřeba složit praktickou zkoušku vedení malého plavidla (tato zkouška je součástí našeho kurzu VMP M). Následně skládáte teoretickou zkoušku formou testu na Státní plavební správě - stejně jako v případě osvědčení VMP M20.

***
  • K základnímu osvědčení VMP M je možno přidat osvědčení S20, které vás, po složení teoretické zkoušky formou testu (navíc 14 otázek), opravňuje vést plachetnici do plochy plachet 20 m2. Součástí našeho kurzu VMP M+S20+C je i příprava na zkoušku S20.
***
Osvědčení VMP platí zároveň jako osvědčení vůdce rekreačního plavidla, které Vás opravňuje k plavbě v oblasti I - plavba ve vnitrozemských vodách v ČR i zahraničí. Pokud při teoretické zkoušce zodpovíte navíc 28 testových otázek z námořního práva, základů navigace a značení vodních cest, získáte oprávnění pro oblast C - příbřežní plavba do vzdálenosti 1 námořní míle od pevniny a 4°Beaufortovy stupnice. Příprava na tuto zkoušku je také součástí našeho kurzu VMP M+S20+C
***

Pokud se rozhodnete připravit se na zkoušku sami, je možné se přihlásit pouze k praktické zkoušce, tzv. ověření praktických dovedností při vedení malého plavidla -  praktická zkouška. S osvědčení o absolvování zkoušky se pak můžete přihlásit k teoretické zkoušce na Státní plavební správě.  

 


Možnosti kapitánských kurzů

   Chci jezdit jen na řekách a přehradách v ČR, nebo v zahraničí s motorem do 20 kW - VMP M20

   Chci jezdit jen na řekách a přehradách v ČR, nebo v zahraničí bez omezení výkonu motoru (motorové čluny a skůtry) - VMP M

   Chci jezdit s motorovým člunem na řekách a přehradách v ČR i v zahraničí, ale i na moři podél pobřeží  - VMP M+C

   Chci jezdit s motorovým člunem nebo plachetnicí do 20 m2 na řekách a přehradách v ČR i v zahraničí - VMP M+S20

   Chci jezdit s motorovým člunem na řekách a přehradách v ČR i v zahraničí, k tomu na moři podél pobřeží a navíc mít možnost vést plachetnici s plochou plachet do 20 m2 - VMP M+S20+C

   Všechnu teorii už znám, potřebuji pouze ověřit praktické dovednosti při vedení plavidla Praktická zkouškaStále nevíte, jaký kurz je pro Vás ten vhodný? Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat na telefonu 777 165 058, nebo emailem na info@kapitanske-kurzy.com.